Elektrická fritéza 16 L so skrinkou

478,68  (398,90  bez DPH)

Kapacita [L]: 16
Výkon [kW]: 5
Hmotnosť [kg]: 16
Rozmery (d x š x v) [mm]: 5200x365x935
Rozmery koša [mm]: 240x225x115
Materiál: nerezová oceľ

Na externom sklade, u Vás o 3-7 pracovných dní

+ doprava zdarma
Katalógové číslo: YG-04636 Kategória: Značky: ,
Popis

Popis

Elektrická fritéza 16 L so skrinkou

1-komorová samostatne stojaca fritéza so skriňou a vypúšťacím kohútikom s kapacitou 16 litrov YATO.

S touto profesionálnou fritézou od spoločnosti YATO bude pre vás vyprážanie veľmi ľahké a jednoduché. Má všestranné využitie v každej gastro prevádzke, reštaurácii, kuchyni, bufete alebo stánkoch rýchleho občerstvenia. Je určená na vyprážanie:

    • hranoliek
    • mäsa
    • rýb
    • zeleniny

Fritovacia nádrž má maximálnu kapacitu 16 L. Minimálna hladina oleja je však 9L a maximálna hladina je 11,5L. Potrebnú hladinu oleja si môžete bez problémov odkontrolovať na bočných ryskách MIN a MAX.

Ohrievač s výkonom 5,0 kW je ovládaný termostatom umiestneným na ovládacom paneli. Je možné nastaviť prevádzkovú teplotu v rozmedzí 60 ~ 200 ° C. Inštalovaný bezpečnostný vypínač odolný proti striekajúcej vode umožňujú vypnúť zariadenie bez odpojenia napájacieho kábla zo siete. Okrem toho má ovládací panel ochranný kryt vyrobený z veľmi odolného polykarbonátu, ktorý chráni panel pred rozstrekovaním oleja počas fritovania. Vďaka tomu je udržiavanie čistoty fritézy oveľa jednoduchšie.

Obzvlášť užitočnou vlastnosťou fritézy YATO je aplikácia takzvanej „studenej zóny“, teda uvoľnenia medzi ohrievačom a dnom nádrže. Táto funkcia využíva jav, že teplo generované ohrievačom stúpa nahor pri zohrievaní oleja. Avšak pod ohrievačom je teplota oleja nižšia. Obal a veko, ktoré sú súčasťou fritézy, sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu sa fritéza rýchlo čistí a udržiava čistá. Zvyšky z jedál, ktoré vypadnú z fritovacieho koša alebo klesajú na dno fritézy, sa zhromažďujú v studenej zóne na dne fritézy a tým nedochádza k ich spaľovaniu. Olej si tak zachová svoju prirodzenú chuť.

Samostatná fritéza má dodatočnú skrinku s rozmermi 315x370x390mm s uzamykateľnými dverami. Vo vnútri skrinky, vo výške 32 cm, je odtokový kohútik, ktorý umožňuje vypúšťanie z olejovej nádrže. Okrem toho umožňuje, aby sa starý olej vypustil priamo do nádoby, čo minimalizuje riziko rozliatia. Skriňa sa stojí na štyroch nožičkách s nastaviteľnou výškou v rozmedzí 13,5 ~ 16 cm. Obal a veko, ktoré sú súčasťou fritézy, sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu sa fritéza rýchlo čistí a udržiava čistá.

Fritéza YATO má kvalitne spracovaný a veľmi robustný kôš s rozmerom 240x225x115 mm, s plastovou teplovzdornou rukoväťou. Na druhej strane špeciálne háčiky umožňujú zavesenie koša priamo nad nádržou, čím sa minimalizuje riziko rozstreku oleja na pracovnú plochu.

Napätie: 380 ~ 400V ~ 50Hz,
Rozmery: 5200x365x935 mm
Hmotnosť: 16kg
Kód: YG-04636
Výrobca: YATO